mezoterapia

Mezoterpia próżniowa – poznaj jej niesamowite efekty

Aparat HyCoox wykorzystywany jest w mezoterapii próżniowej i służy do niezwykle precyzyjnego deponowania określonej ilości preparatu czynnego w sposób podskórny lub śródskórny.

Czym jest aparat HyCoox?

W trakcie zabiegu wykorzystywane jest podciśnienie w kartridżu umożliwiające podnoszenie tkanek. HyCoox posiada w swojej ofercie kartridże o różnej ilości igieł – pięcioigłowe wykorzystywane do terapii głowy, dziewięcioigłowe oraz szesnastoigłowe.

Urządzenie wyposażone jest ponadto w kartridże z pięcioma igłami w ułożeniu liniowym idealne do terapii bruzd i rozstępów. Aparat jest niezwykle precyzyjny dzięki zastosowaniu poręcznej i ważącej tylko 180 gramów lekkiej głowicy w kształcie długopisu. HyCoox oferuje regulację tempa podawania preparatów, zapewnia ponadto możliwość współpracy ze strzykawkami o pojemności 1cc, 2cc, 3cc, 5cc i 10cc. 

 1. Innowacyjność aparatu HyCoox

Aparat HyCoox cechuje się nowoczesnym i praktycznym designem – jest wyposażony w schowek na ampułki i kartridże oraz podstawę jezdną umożliwiającą swobodne, komfortowe transportowanie maszyny z miejsca na miejsce.

Urządzenie posiada ponadto zapewniający niezwykłą wygodę włącznik nożny do stosowania w trybie pracy oznaczonym tytułem „skalp”. Innowacyjność aparatu HyCoox wynika z zastosowania nowoczesnego systemu ssania aktywowanego w sposób automatyczny natychmiast po rozpoznaniu kontaktu ze skórą.

Inną przełomową technologią zastosowaną w urządzeniu jest wykorzystanie igieł o stożkowym kształcie, które zmniejszają traumatyzację tkanek w momencie aplikacji do skóry i minimalizują stratę używanego w trakcie zabiegu preparatu czynnego. HyCoox posiada ponadto gotowe protokoły zabiegowe pomocne w efektywnym prowadzeniu mezoterapii próżniowej. 

 1. Terapia z użyciem aparatu HyCoox

Terapia z użyciem aparatu HyCoox stosowana jest w celu:

 • rewitalizacji skóry
 • odżywienia
 • nawilżenia
 • ujędrnienia
 • liftingu 
 • niwelowania zmarszczek 

Służy również wzmacnianiu włosów oraz redukcji cellulitu. Aparat HyCoox znajduje swoje zastosowanie także w profilaktyce:

 • procesów starzenia
 • wypadania włosów
 • powstawania przebarwień skórnych
 1. Zalety mezoterapii próżniowej i jej przewaga nad mezoterapią tradycyjną

Mezoterapia próżniowa stanowi bezpieczną i sprawdzoną alternatywę dla klasycznej mezoterapii jednoigłowej. Dzięki użyciu podciśnienia w kartridżu możliwe jest podniesienie tkanek, które niweluje wszystkie niedogodności związane z zastosowaniem mezoterapii tradycyjnej, takich jak ból, siniaki oraz utrata stosowanego w trakcie zabiegu preparatu czynnego.

Istotną zaletą mezoterapii próżniowej przeprowadzanej przy użyciu aparatu HyCoox jest gwarancja podania preparatu zawsze na tę samą z góry ustaloną głębokość. Dzięki innowacyjnej technologii czas zabiegu ulega znacznemu skróceniu – od pięciu do nawet szesnastu razy. Zastosowanie stożkowych igieł oraz braku zasinienia po przebytym cyklu mezoterapii próżniowej sprawia, że znacząco skraca się również okres rekonwalescencji. 

aparat hycoox

 1. Korzyści płynące z użycia aparatu HyCoox

Aparat HyCoox jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które można stosować zarówno do twarzy, jak i głowy oraz reszty ciała. Jego użycie wiąże się z licznymi korzyściami dla pacjentów, a także lekarzy oferujących usługi z zakresu medycyny estetycznej. Jako korzyści dla pacjentów, można przede wszystkim wymienić:

 • mniejszą bolesność zabiegu 
 • brak występowania siniaków i wybroczyn w następstwie zabiegu 
 • krótszy okres rekonwalescencji umożliwiający szybszy powrót do codziennych zajęć po przebytym zabiegu

Korzyści płynących z wykonywania zabiegów z zakresu mezoterapii próżniowej z użyciem innowacyjnego aparatu HyCoox jest jeszcze więcej. Urządzenie posiada liczne zalety z punktu widzenia lekarzy. Wśród nich można wymienić przede wszystkim:

 • znacznie krótszy czas trwania zabiegu w porównaniu do zabiegów wykonywanych przy zastosowaniu metody mezoterapii tradycyjnej
 • dostępność gotowych protokołów zabiegowych ułatwiających korzystanie z urządzenia
 • równomierne deponowanie preparatu czynnego w trakcie zabiegu na skutek zassania skóry po nakłuciu pod ciśnieniem, które sprawia, że wykonanie zabiegu jest znacznie łatwiejsze 
 • brak wycieku preparatu czynnego na skutek zastosowania innowacyjnych igieł, dzięki czemu wykonywanie zabiegu jest znacznie bardziej ekonomiczne
 • lekką i precyzyjną głowicę zabiegową sprawiającą, że przeprowadzenie mezoterapii próżniowej jest łatwiejsze i mniej obciążające dla wykonującego zabieg lekarza  

Mezoterapia próżniowa z zastosowaniem nowoczesnego aparatu HyCoox stanowi skuteczny i bezpieczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, po którym pacjent nie zmaga się z długotrwałymi, uciążliwymi skutkami ubocznymi i szybko może wrócić do normalnego funkcjonowania.