mloda-twarz

Komu wypełnianie zmarszczek jest szczególnie potrzebne?

Na zabieg wypełniania zmarszczek, czy usuwanie ich za pomocą różnych kremów czy innych specyfików, może się zdecydować każdy. Jeśli mamy do czynienia z osobą, która pracuje w telewizji czy też jej stanowisko wymaga nienagannej prezencji – jak najbardziej można zacząć walczyć z problemem bardziej zaawansowanymi sposobami. Częściej to kobiety korzystają z kremów przeciwzmarszczkowych. Jak wiadomo, każda kobieta bardzo o siebie dba i chce wyglądać pięknie. Jeżeli jesteśmy w dość młodym wieku, a nasze zmarszczki dodają nam aż dziesięciu lat, powinniśmy rozpocząć kurację kremami, peelingami czy maseczkami. W momencie, gdy nasza kuracja nie pomaga, a sytuacja naprawdę nas przerasta – warto pomyśleć o zabiegu usuwania zmarszczek.

Na co należy uważać?

Jeśli w trakcie wywiadu z kosmetyczką nie wynikły żadne przeciwwskazania co do wykonania zabiegu, nie musimy się niczym martwić. Jednak jest wiele rzeczy, które mogą nam zaszkodzić, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Na pewno nie można łączyć zabiegu z innymi typami usuwania zmarszczek – na przykład sposobem laserowym czy wstrzyknięciem botoksu. Po wykonanym zabiegu należy unikać ekstremalnych temperatur. Nie wolno nam się opalać, ani wchodzić do sauny. Należy także uważać na bardzo niskie temperatury – chłodnie, mroźne powietrze zimą. Jeżeli natomiast chodzi o kremy, musimy bardzo dokładnie czytać skład zawarty w kremie. Ewentualnie, jeżeli wiemy, że mamy na któryś ze składników uczulenie, musimy wybrać inny krem.

zmarszczki

Jak wygląda zabieg? Krok po kroku

Sam zabieg nie trwa długo. Po wejściu do gabinetu, kosmetyczka sadza nas na wygodnym fotelu, po czym, około godzinę przed zabiegiem na twarz zostanie nam naniesiony krem znieczulający miejsca, w które ostanie wprowadzona igła. Nowoczesny sposób na mniejszy ból podczas zabiegu to bardzo cieniutka igła. Jest nam ona wbijana w skórę, wypełniając żelem zmarszczkę. W ten sposób możemy szybko pozbyć się uciążliwego problemu. Zabieg obejmuje parę nakłuć, na szczęście bezbolesnych.

Usuwanie zmarszczek laserem

Istnieje również usuwanie zmarszczek za pomocą laseru. Przed zabiegiem wykonywanym laserem nie trzeba robić żadnych badań ani przeprowadzać wywiadu. Sam zabieg polega na tym, że do warstw skóry, tych głębszych, dociera promień laseru. Powoduje to uszkodzenie komórek, które są już martwe.

Światło emitowane przez laser sprawia, że nasze zdrowsze komórki szybko się regenerują i skóra dzięki temu staje się bardziej sprężysta.

Przed zabiegiem nie wolno jedynie stosować żadnych antybiotyków, leków przeciw depresji, a także nie zaleca się pić herbat z ziół takich jak na przykład skrzyp czy dziurawiec.

Natomiast przeciwwskazania dotyczące stosowania takich zabiegów to:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • choroba nowotworowa,
  • niedawno złapana infekcja

Jeśli często korzystamy z solarium, taki zabieg jest dla nas niewskazany. W momencie, gdy jesteśmy świeżo po innym zabiegu poprawiania skóry i wygładzania zmarszczek, również nie możemy skorzystać z tego typu usług.