bronzer

Jak modelować twarz bronzerem?

Choć kształt twarzy wydaje się być jedną z rzeczy, które można zmienić wyłącznie za pomocą operacji plastycznych, w praktyce nawet sam makijaż może zdziałać w tej kwestii wiele. Dzięki odpowiedniemu konturowaniu i umiejętnemu dobieraniu kosmetyków z powodzeniem wyszczuplisz twarz, podkreślisz jej najwyższe punkty czy zbudujesz iluzję perfekcyjnego owalu, który w fotografii i makijażu uważany jest za kształt idealny. Jak jednak dopasować kosmetyki do konturowania, by nie tracić na makijażu kilkudziesięciu minut każdego dnia? Czy sam bronzer wystarczy, by skutecznie wymodelować twarz? Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i skutecznie.

Modelowanie twarzy bronzerem – najważniejsze zasady

Zanim złapiesz do ręki pędzel i pierwszy lepszy bronzer z drogerii, warto dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi w konturowaniu i jakie są jego zasady. Technika pracy to jedno, ale znajomość podstaw gry światła i cieni jest niezbędna, bo to właściwie na nich opiera się cała idea modelowania twarzy. Z zasady konturowanie ma za zadanie ukryć niedoskonałości takie jak zbyt okrągła twarz, wypukłe policzki czy wysokie czoło oraz podkreślić atuty, a więc wysokie kości policzkowe, wąski nos czy pełne usta. Do osiągnięcia takiego efektu stosuje się połączenie kosmetyków ciemniejszych, matowych (a więc także bronzera), których zadaniem będzie ukrycie mankamentów i stworzenie iluzji cienia z kosmetykami jaśniejszymi (rozświetlaczem), które uwydatnią najważniejsze punkty twarzy. Modelując twarz bronzerem warto wiedzieć, gdzie powinien trafić i pamiętać, że bez gładkiej i jednolitej bazy efekty mogą okazać się odwrotne do zamierzonych.

Jak wybrać odpowiedni bronzer do modelowania twarzy?

bronzerOferta bronzerów i zestawów do konturowania dostępnych dziś na rynku kosmetycznym jest dziś niezwykle szeroka i to nie tylko pod względem sprzedających je marek, ale przede wszystkim kolorów i formuł, na których wyborze należy skupić się przede wszystkim. Bronzery mogą być więc zarówno kremowe, jak i w kamieniu (np. L.A. GIRL – PRO CONTOUR POWDER), w odcieniach zimnych lub ciepłych, dopasowane do jasnej lub ciemnej karnacji, matowe (np. BRONZER THEBALM BAHAMA MAMA) lub z błyszczącymi drobinkami. Do modelowania twarzy potrzebny będzie przede wszystkim bronzer matowy, o bardziej ziemistym odcieniu i chłodnej tonacji. Formuła jest tu dowolna i zwykle zależna od indywidualnych preferencji oraz pozostałych kosmetyków użytych w danym makijażu. W konturowaniu wychodzi się z założenia, że bronzer tworzy tu iluzję cienia – umieszczony pod kośćmi policzkowymi ma imitować bardziej wklęsłe policzki, a w okolicach brody wizualnie wyostrzyć jej rysy. Bronzery ciepłe i błyszczące pozostawiamy na lato, gdzie nałożone delikatnie na najbardziej strategiczne punkty twarzy będą podkreślały naturalną opaleniznę.

Jak wymodelować twarz bronzerem?

Chcąc uzyskać efekt profesjonalnie wymodelowanej twarzy, do makijażu przyda ci się odpowiednio dobrany bronzer oraz lekki rozświetlacz, który z braku lepszego rozwiązania możesz zastąpić nawet jaśniejszym niż podkład korektorem. Jeśli wybierasz bronzer kremowy, do jego aplikacji możesz od razu po nałożeniu podkładu – w przypadku tych w kamieniu warto utrwalić podkład pudrem, tak by nie przesuwał się podczas rozcierania bronzera. Sam bronzer nakładamy w miejsca, które chcemy wyszczuplić i nieco schować – na linii pod kośćmi policzkowymi, na bokach czoła czy pod linią szczęki. Produkt dokładnie blendujemy, tak by nie były widoczne jego granice, a sam makijaż wyglądał jak najbardziej naturalnie. Pamiętaj, by zaczynać od naprawdę małych ilości produktu – zawsze możesz go dołożyć, ale odebrać nadmiar z twarzy będzie już ciężko. I to właściwie na tyle – modelowanie twarzy bronzerem zajmuje maksymalnie dwie minuty, a końcowy efekt jest tego naprawdę wart.