szkolenia stylizacji paznokci

Dlaczego warto zrobić kurs stylizacji paznokci?

W dzisiejszych czasach, wygląd ma szczególne znaczenie. Jest on bowiem wyznacznikiem naszego stylu oraz dobrego gustu. Odpowiednio zrobione i zadbane paznokcie, są jednym  bardziej istotnych aspektów, które wpisują się w kobiece piękno. Wykonywaniem profesjonalnego manicure zajmują się osoby, które posiadają wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie. W większości przypadków, kobiety, które pracują w salonach kosmetycznych, lub w salonach manicure, przeszły specjalne kursy oraz szkolenia. Udział w różnych kursach stylizacji paznokci jest bowiem niezbędny, by uzyskać podstawową wiedzę z zakresu wykonywania paznokci różnymi metodami.

Kursy stylizacji paznokci są dziś szczególnie ciekawe i różnorodne. Biorąc pod uwagę stały postęp kosmetologii, wiele kobiet może zgłębić wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności z zakresu robienia manicure. Poza tym, co roku lub co sezon, pojawiają się coraz to nowsze trendy. Kobiety, które regularnie wykonują manicure, masowo wybierają nowoczesne metody stylizacji i skupiają się na panujących trendach.
Aby wykonać profesjonalny manicure hybrydowy czy Zelowy, nie wystarczą odpowiednie lakiery, lampa UV czy inne, rozmaite akcesoria kosmetyczne. Najbardziej liczy się bowiem kreatywność i wiedza, jaką kosmetyczki zdobywają podczas kursów i szkoleń ze stylizacji paznokci.

Co obejmuje taki kurs?

Wiedza, jaką można zdobyć na kursie, jest bardzo rozległa. Każda kobieta, która bierze udział w szkoleniu, może skorzystać z wiedzy i doświadczenia osób prowadzących zajęcia. Zawsze bowiem znajdzie się zakres wiedzy, który można lepiej przyswoić i dowiedzieć się paru nowych rzeczy. Jednak kwestie, jakie poruszane są na kursie, mogą dotyczyć przede wszystkim czynności takich jak:

  • Przedłużanie paznokci i korzystanie z szablonów,
  • Korzystanie z podstawowych akcesoriów kosmetycznych,
  • Nakładanie lakierów i utwardzaczy,
  • Umiejętne dopasowywanie i wykonywanie kształtu paznokci,
  • Odpowiedni dobór kolorów, top coat’ów i dodatków,
  • Znajomość poszczególnych metod robienia manicure,
  • Używanie nowoczesnych metod podczas wykonywania manicure,
  • Najbardziej pożądane trendy w danym lub/ i zbliżającym się sezonie.

Powyżej wymienione tematy, pojawiają się na wszystkich kursach stylizacji paznokci.

 

warsztaty stylizacji paznokci

 

Kto może wziąć udział w kursie

Każda kobieta, która jest zainteresowana wykonywaniem profesjonalnego manicure i chce poprawić swoje umiejętności w tym zakresie, może zapisać się na kurs. Stylizacja paznokci wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. Na kursach, oprócz zajęć z teorii, mamy także możliwość praktykowania wszystkich poruszanych kwestii. Ćwiczenie nakładania hybryd, przedłużania paznokci na szablonach oraz dobór właściwych kolorów do stylizacji, to podstawowe czynności, jakie wykonuje się na każdym kursie. Oprócz tego, osoby prowadzące kursy, umożliwiają nam wykorzystać produkty najwyższej jakości. Dzięki temu, każda uczestniczka kursu może poznać ich działanie i efekt, jaki uzyskuje się po nałożeniu.

Warto dodać, że udział w kursie mogą wziąć zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane w wykonywaniu sztuki manicure. Obecne, wiele kobiet decyduje się na samodzielną naukę, by móc wykonywać profesjonalny manicure domowych warunkach. Większość uczestniczek kursu, zajmuje się tym zawodowo. W obu przypadkach, istotna jest odpowiednia wiedza na ten temat. Na kursie mamy możliwość ćwiczenia nowych metod manicure oraz poznawania efektów, jakie można uzyskać po ich zastosowaniu.

Korzyści płynące z uczestnictwa w kursie

Osoby, które uczestniczą w kursie, mają okazję nie tylko zdobyć dodatkowe umiejętności z zakresu wykonywania profesjonalnego manicure. Po każdym szkoleniu bowiem, otrzymujemy certyfikat, który upoważnia nas do wykonywania konkretnych metod manicure. Szkolenie takie możemy również uwzględnić w swoim CV, dzięki czemu łatwiej będzie nam znaleźć dobrą pracę w salonie kosmetycznym. Jeśli jednak wykonujemy manicure w domu, posiadanie odpowiedniego certyfikatu może przyciągać wiele klientek do naszego przydomowego salonu. O wiele prościej będzie zdobyć zaufanie klientek, mając odpowiedni certyfikat ze szkolenia.

Kursy stylizacji paznokci mogą nam więc otworzyć drogę nie tylko do prawidłowego wykonywania sztuki manicure. Dzięki uczestnictwu w wybranym szkoleniu, mamy szansę zatrudnić się w naprawdę dobrym studiu manicure, co wiąże się z dużym prestiżem i zarobkami.